• info@esen.av.tr

    E-Posta Adresi

  • +90 216 606 37 34

    Telefon

Miras Hukuku

Miras hukuku, kişinin ölümü itibariyle mirasçılarına bırakmış olduğu malvarlığı ve borçların, ne şekilde ve hangi oranlarda paylaştırılacağını düzenleyen ve mirasçılar arasında oluşabilecek sorunların çözümüne ışık tutan bir hukuk dalıdır. Kısaca özetleyecek olursak kişinin ölümü ya da gaipliği sonucunda bırakılacak olan mirasın hukuka uygun hale getirilmesini sağlayan hukuk dalıdır.

Miras hukuku çok derin detaylar içeren bir hukuk alanı olduğundan dolayı dava süreçleri düşünüldüğünden çok daha fazla sürebilmektedir. Miras hukuku davalarında yapılabilecek en ufak bir hata, edinilebilecek olan mal varlığının kaybı ile sonuçlanabilir. Bu tip durumların yaşanmaması için Esen Hukuk Bürosu avukatları olarak bütün miras hukuku dava dosyalarını en ince ayrıntısına kadar inceleyip tüm hukuksal süreçlerinizi profesyonel şekilde yürütmektedir. Esen Hukuk Bürosu olarak Miras Hukuku alanında sunmuş olduğumuz hizmetler şu şekildedir;

Esen Hukuk Bürosu olarak miras hukuku alanında yaşadığınız uyuşmazlıklara alanında Uzman Avukat Kadromuz ile profesyonel çözümler üretiyoruz. Hemen bizimle iletişime geçerek Miras Hukuku alanında sunmuş olduğumuz hizmetler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yap

Your email address will not be published.